Diğer Uğraşları

Sanat ve Müzik

  • 2000 yılında klasik ve rock gitar çalarak başladım. Halen özellikle jazz, blues, rock, neoclassic tarzlarda gitar çalmaktayım. Özellikle klasik jazz (swing, bebop, cool jazz, hard bop, neo-classic jazz), klasik müzik, opera, Türk halk müziği dinlemekteyim. Jazz teorik müzik ile ilgili bir programı tamamladım (sertifika).
  • Grafik tablet ile hem raster (Photoshop, Adobe inc.®; Manga studio, Smith Micro Software®) hem de vektörel (Illustrator,.Adobe inc.®)  çizim yapmaktayım. Dünyaca ünlü birçok dijital ressamı yakın olarak takip etmekteyim.

Bilgisayar

    • Database design: başlangıç düzey VBA programlama ve Microsoft Access Database bilmekteyim.
    • Data analysis: Microsoft Excel Data Analysis and Visualization konusunda Microsoft tarafından düzenlenen kursu %95 başarı ile tamamladım. (Sertifika). (Excel 2013-2016 Data Analysis Expressions (DAX) language)
    • Data analysis ve İstatistik: Biyoistatistik uygulamaları ve SPSS kullanımını bilmekteyim. Kendi tezim dahil olmak üzere 6 uluslararası yayının biyoistatistik yöntem belirlemelerini ve hesaplama-tablolamalarını yaptım.
    • Müzik düzenleme-video düzenleme: Bu alanlarla ilgili en sık kullanılan programları (FL studio, Guitar Pro 7.5) kullanmaktayım.

 

İktisat

Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü 4.sınıf öğrencisiyim.

Paleoantropoloji

Wellesley College paleoanthropology kurslarını tamamladım (Sertifika).

Teorik Fizik

QED,  Cosmology, Specific and General Relativity: Henüz online sertifikasyonların başlamadığı dönemde Stanford üniversitesi Fizik bölümünden Prof.Dr. Leonard Susskind derslerini tamamladım. Yakında sertifikalı programlarını tamamlamayı düşünmekteyim.

Matematik

Massachusetts Institute of Technology (MITx) Calculus ders serisini başarı ile tamamladım  (Sertifika).